Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 13 Sierpnia 2019
Stypendia dla najlepszych ełckich sportowców
Prezydent Ełku przyznał 12 stypendiów sportowych wyróżniającym się ełckim sportowcom oraz trenerom. Wręczenie odbyło się dziś (13 sierpnia) w Urzędzie Miasta.

Stypendium to forma wsparcia materialnego zawodników oraz trenerów, umożliwiająca rozwój kariery sportowej. Przyznawane jest w dowód uznania dla prezentowanego przez zawodników i trenerów poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Do 30 czerwca br. łącznie wpłynęło 30 wniosków na nagrody i stypendia sportowe. Po zapoznaniu się z rekomendacją zespołu ds. stypendiów i nagród sportowych, który rozpatrywał złożone wnioski, prezydent Ełku przyznał kolejne w tym roku stypendia sportowe (tym razem jest to 12 stypendiów na okres 5 miesięcy)

Dzisiaj (13 sierpnia) w ełckim ratuszu odbyło się spotkanie, podczas którego zastępca prezydenta Artur Urbański wręczył stypendia następującym zawodnikom oraz trenerom:

1) Adrianowi Krukowskiemu (junior) - zawodnikowi Miejskiego Klubu Bokserskiego Mazur Ełk

·         1 miejsce - III Turniej Bokserski „Równać szanse” (X 2018 r.)

·         1 miejsce - Gala Boksu (IX 2018 r.)

·         1 miejsce - Mistrzostwa Warmii i Mazur Braniewo (III 2019 r.)

·         1 miejsce - Międzynarodowy Turniej Ziemi Nowodworskiej (VI 2019 r.)

·         2 miejsce  - MPJ w Koninie – Polski Związek Bokserski (III 2019 r.)

·         3 miejsce - Puchar Polski Grudziądz - Polski Związek Bokserski (XI 2018 r.)

2) Dominikowi Kurganowi (junior) - zawodnikowi Ełckiego Klubu Karate Kyokushin

·         2 miejsce - MPJ w Ełku (XI 2018 r.)

·         5-8 miejsce - ME Młodzieżowców w Budapeszcie (XI 2018 r.)

3) Maciejowi Zinówce (junior) - zawodnikowi Ełckiego Klbu Karate Kyokushin

·         2 miejsce - MPJ – Ełk (XI 2018 r.)

·         2 miejsce - Puchar Polski Juniorów w Szczecinku (XII 2018 r.)

4) Kalinie Perczak (junior młodszy) - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w

·         2 miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica, 4xKJM (VII 2018 r.)  

·         3 miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica, 2 x KJM (VII 2018 r.) 

5) Klaudii Pankratiew (młodzieżowiec) - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS

·         2 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Poznań (VII 2018 r.)

·         12 miejsce – Mistrzostwa Świata do lat 23 – Poznań (VII 2018 r.)

6) Wiktorowi Grzegorczykowi (junior) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS

·         1 miejsce - 1500 m styl dowolny Grand Prix Puchar Polski – Ostrowiec Świętokrzyski  (IV 2019 r.) (9 miejsce w klasyfikacji generalnej),

·         2 miejsce - 1500 m styl dowolny Grand Prix Puchar Polski – Ostrowiec Świętokrzyski (IV 2019 r.)

·         2 miejsce – w klasyfikacji generalnej juniorów 1. 16–styl dowolny Grand Prix Puchar Polski– Oświęcim (X 2018 r.)

·         3 miejsce – 400 m styl dowolny – MPJ Ostrowiec Św. (VII 2018 r.)

·         3 miejsce – w klasyfikacji generalnej juniorów 1. 16–Grand Prix Puchar Polski–Oświęcim (X 2018 r.)

·         3 miejsce – 400 m styl dowolny – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – Gorzów Wlkp. (XII 2018 r.)

·         3 miejsce – 1500 m styl dowolny – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – Gorzów Wlkp. (XII 2018 r.)

·         4 miejsce – 200 m styl dowolny – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – Gorzów Wlkp. (XII 2018 r.)

·         5 miejsce – 200 m styl dowolny – MPJ – Ostrowiec Św. (VII 2018 r.)

·         5 miejsce – 1500 m styl dowolny – Grand Prix Puchar Polski - Oświęcim (X 2018 r.)

·         9 miejsce - 1500 m styl dowolny Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Olsztyn (V 2019 r.)

·         11 miejsce - 800 m styl dowolny Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Olsztyn (V 2019 r.)

7) Bartłomiejowi Dołoto (junior starszy) - zawodnikowi Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

·         1 miejsce - MP K-1 Rules Juniorów i Seniorów – Sanok (IV 2019 r.)

·         2 miejsce - MP Low Kick Juniorów i Seniorów –Nowy Targ (IV 2019 r.)

8) Oliwii Gajewczyk (junior młodszy) - zawodniczce Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki  

·         1 miejsce - MP K-1 Rules Juniorów i Seniorów – Sanok (2019 r.)

·         1 miejsce - MP Low Kick Juniorów i Seniorów – Nowy Targ (2019 r.)

·         1 miejsce - Puchar Świata WAKO – Budapeszt (V 2019 r.)

9) Zuzannie Gołębiewskiej (kadet młodszy) - zawodniczce Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

·         1 miejsce – Puchar Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu - Formuła Kick Light Bałtów (VI 2019 r.)

·         3 miejsce - Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu – Formuła Kick Light, Mysiadło (III 2019 r.)

10) Julii Waszkiewicz (junior) - zawodniczce Stowarzyszenia „Masakra”

·         2 miejsce – MP Juniorów do lat 18 w Trójboju Siłowym – Warszawa (XII 2018 r.)

·         3 miejsce – MP Juniorów do lat 18 w Trójboju Siłowym Klasycznym – Białystok (III 2019 r.)

11) Rafałowi Sztramce - trenerowi Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

·         Sukcesy: Bartłomieja Dołoto, Oliwii Gajewczyk, Zuzanny Gołębiewskiej

12 )Danucie Tyszkowskiej - trenerowi Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka”

·         1 miejsce - UKS Trójki na Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego Związku Koszykówki U-14/K

·         2 miejsce - w Finale Wojewódzkim Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Dziewcząt  - rocznik 2003 – 2005

·         16 miejsce - w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski U14 Kobiet w Poznaniu

 

Łączna kwota przyznanych i wręczonych dzisiaj stypendiów to 32 250 zł

W budżecie miasta Ełku na 2019 r. zaplanowano łączną kwotę 206 tys. zł w tym:

  • na stypendia sportowe: 192 tys. zł
  • na nagrody: 14 tys. zł

Wnioski na nagrody i wyróżnienia można składać przez cały rok, natomiast na stypendia sportowe w dwóch terminach do 30 czerwca i do 30 grudnia.