Aktualności

Autor: Agata Szostak | Data wpisu: 13 Sierpnia 2019
Gwiazda Północy, Mazovia MTB- maraton rowerowy
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku zaprasza w dniach 15-16 sierpnia (piątek- sobota) na długodystansowy maraton rowerowy MTB „Gwiazda Północy”. W programie wyścigi na czterech dystansach: Hobby, Fit, ½ Pro oraz Pro. Start oraz meta na Plaży Miejskiej (ul. Kolbego). Udział w wydarzeniu jest płatny.

Największy cykl maratonów rowerowych MTB (Mountain Terrain Bike) w Polsce pojawi się po raz kolejny w Ełku już 15-16 sierpnia. Maraton zostanie rozegrany na czterech dystansach. Trasy zostały przystosowane do różnych grupy wiekowych uczestników: Hobby - 6 km, Fit - 20 km oraz trasy o podniesionym poziomie trudności ½ Pro- 41 km i Pro- 65 km. W programie także ściganie się z Rybką Mini Mini dla najmłodszych,  do 6 lat. Udział jest bezpłatny.

Celem maratonu jest popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej w Polsce. Promowanie regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych. Wyłonienie najlepszych zawodników w długodystansowych maratonach MTB. Propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz kontynuowanie nowych trendów w organizacji imprez kolarskich w Polsce.

Trasy  maratonu na czterech dystansach przystosowane są dla różnych grup wiekowych:

Hobby -  dystans 6 km
Fit –  dystans 20 km
½ Pro – dystans 41 km
Pro – dystans 65 km

Etapy zawodów:

Etap I Ełk 15 sierpnia (czwartek)
Start i meta są w odległości 1,5 km od bazy zawodów na szturowej leśnej drodze 200 od od ul.     Grajewskiej i granic miasta
10.30 - start dystansu Hobby
11.40 - start dystansu Fit
12.00 - start dystansów ½Pro i Pro

Etap II 16 sierpnia (piątek)
Start i meta na plaży miejskiej, przy ul. Kolbego w Ełku.
10.30 - start dystansu Hobby
11.40 - start dystansu Fit
12.00 - start dystansu (tylko  ½Pro)

Etap III 17 sierpnia (sobota) - Stare Juchy
Etap IV 18 sierpnia (niedziela)- Prostki

Więcej na:
www.mosir.elk.pl
https://www.mazoviamtb.pl/?stat=445&ord=2