Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 26 Czerwca 2020
Siedem nowych zakażeń w powiecie ełckim
W powiecie ełckim, w tym w mieście Ełku mamy łącznie siedem nowych osób zakażonych koronawirusem. Pamiętajmy o stosowaniu się do aktualnie obowiązujących zaleceń sanitarnych m.in. o noszeniu maseczek i zachowywaniu bezpiecznych odległości szczególnie w galeriach, sklepach i instytucjach publicznych.

W związku ze wzrastającą liczbą osób zakażonych w powiecie ełckim i w Ełku, zwracamy się do mieszkańców naszego miasta o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do zaleceń rządu, m.in. w zakresie unikania skupisk ludzkich, używania maseczek w galeriach, sklepach, przychodniach lekarskich czy instytucjach publicznych. Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym oraz bliskich.

Wśród siedmiu nowo zakażonych osób w powiecie ełckim są: młoda kobieta, kobieta w średnim wieku, czterech młodych mężczyzn i jeden w średnim wieku

Od początku pandemii w powiecie ełckim mamy potwierdzonych łącznie 33 przypadki zakażenia koronawirusem. Dotychczas tylko dwie osoby wyzdrowiały.

Aktualne raporty sanepidu dostępne są na stronie: http://www.bip.visacom.pl/psse_elk/

Aktualne raporty z Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/WM.UW.Olsztyn/